najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 4 941
link:
Funkcjonariusze CBŚP znaleźli w lesie pod Różanem ponad 400 niewybuchów pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Znajdowało się w nich około 200 kilogramów trotylu. Pociski zostały najprawdopodobniej celowo zakopane tym miejscu, bo komuś chodziło o odzyskanie materiałów wybuchowych.

Łącznie w lesie pod Różanem zabezpieczono 412 pocisków zawierających ponad 200 kilogramów trotylu. Wśród zabezpieczonych materiałów były granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie z II wojny światowej.

- Funkcjonariusze CBŚP z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru uzyskali informację, że w kompleksie leśnym pod miejscowością Różan może dochodzić do nielegalnego odzyskiwania materiałów wybuchowych. Pojechali więc na miejsce i przeprowadzili działania minersko-pirotechniczne. Wydobyli z ziemi w sumie 322 granaty moździerzowe kalibru 82 mm i 90 pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm. Znaleziska były wypełnione wysokoenergetycznym materiałem wybuchowym o wadze przekraczającej 203 kg. Część zabezpieczonej amunicji artyleryjskiej nosiła ślady ingerencji. Miały wykręcone zapalniki i specjalne nacięcia umożliwiające ich wykręcenie – informuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Na miejsce wezwano patrol saperski z II Pułku Inżynieryjnego WP z Inowrocławia, któremu przekazano zabezpieczoną amunicję artyleryjską w celu neutralizacji. Pociski zostały zdetonowane na poligonie.


Brak komentarzy do tego materiału.
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl