najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (1,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 4 143
link:
W poniedziałek, 12 grudnia oficjalnie otwarto i oddano do użytku kino 5D 360 stopni. Najnowocześniejsze w Polsce kino powstało w Ostrołęce dzięki zaangażowaniu fundacji Drabina Rozwoju oraz wsparciu samorządu miasta.

W oficjalnym otwarciu jednego z najnowocześniejszych kin w Europie i pierwszego tego typu obiektu w Polsce udział wzięli m.in. reprezentujące fundację Drabina Rozwoju – Dorota Drozdowska-Szymborska (prezes) i Dorota Szatkowska, poseł Arkadiusz Czartoryski, władze Ostrołęki z prezydentem Januszem Kotowskim na czele, przedstawiciele Rady Miasta, dyrekcja i kierownictwo instytucji, dzięki którym projekt został zrealizowany.

- Dzięki wysiłkowi wielu osób powstała tak potrzebna miastu i regionowi inwestycja, która może być wizytówką Mazowsza i chlubą społeczności mieszkańców Ostrołęki. Multimedialne Centrum Natura wyposażone w salę kinową z ekranem 360 stopni, wystawę interaktywną, salę warsztatową oraz ogród doświadczeń z urządzeniami edukacji ekologicznej, zapewni nową, nieporównanie wyższą od dotychczasowej, jakość edukacji – mówiła podczas uroczystości Dorota Drozdowska-Szymborska prezes fundacji Drabina Rozwoju.

Multimedialne Centrum Natura mogło powstać dzięki zaangażowaniu w projekt samorządu Ostrołęki. Dzięki temu o rzece Narew, która jest bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych rzek w Europie, będą mogły na wskroś poznać dzieci i młodzież ze szkół w całej Polsce i nie tylko.

- Zawsze jest tak, że jeśli coś dobrego powstaje, to faktycznie ileś osób musi w to odrobinę serca włożyć i tu się to dokonało. Ale musi też być ktoś, kto da pomysł i całość poprowadzi. Stąd też gratulujemy paniom z fundacji Drabina Rozwoju i serdecznie dziękujemy. Dzięki temu projektowi będziemy mogli z bliska i w innym wymiarze poznać nasze najbliższe otoczenie, poznać otaczającą nas przyrodę, dowiedzieć się o niej czegoś więcej - powiedział Janusz Kotowski prezydent Ostrołęki.

Po wystąpieniach gości, gratulacjach i podziękowaniach, przyszła kolej na przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie Multimedialnego Centrum Natura. Następnie zaproszono uczestników uroczystości do zwiedzenia obiektu, zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz do udziału w pierwszym, „premierowym” pokazie filmu zrealizowanego przy użyciu najnowocześniejszych technologii projekcyjnych.

Kilkunastominutowy seans poświęcony został Narwi i rybom, które w niej występują. Całość robi oszałamiające wrażenie, dzięki wykorzystaniu technologii 5D odnieść można wrażenie, że nurkuje się w rzece, a sum – główny bohater filmu – niemalże ociera się o nas. Film ten stanowi jednak jedynie część niezwykle bogatej i interesującej oferty edukacyjnej skierowanej zarówno do najmłodszych przedszkolaków, jak i do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

- Pierwsze zajęcia, a wraz z nimi pierwsze seanse dla dzieci i młodzieży zaplanowaliśmy na początek stycznia. W ofercie Multimedialnego Centrum Natura znajdować się będzie wiele interesujących projektów, dzięki którym uczestnicy zajęć zapoznać się będą mogli z bogatą fauną i florą występującą w Narwi oraz regionie. Zaplanowaliśmy także ciekawe warsztaty o tematyce pro ekologicznej – powiedziała nam Ana Iglińska, kierownik merytoryczny MCN w Ostrołęce.

Multimedialne Centrum Natura znajduje przy ulicy Skośnej w Ostrołęce, w pobliżu tzw „mini obwodnicy” oraz szpitala specjalistycznego. Budowa obiektu trwała dwa lata, 7 listopada 2014 roku dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego. Pierwsi widzowie będą mogli skorzystać z oferty edukacyjnej już z początkiem nowego roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiału wideo z uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce kina 5D 360 stopni.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 938
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 882
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 822
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl