najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 3 934
link:
Ostrołęccy radni podjęli ostateczną decyzję: już wkrótce autobusami MZK Ostrołęka pojedziemy bezpłatnie. Tym razem koalicja rządząca i opozycja mówiła jednym głosem. Za wprowadzeniem darmowej komunikacji miejskiej opowiedziało się 22 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

- Firma MZK ciekawie się rozwija, myślę tu o sposobach zarządzania ale też o środkach zewnętrznych. Przełożyły się one na poprawę taboru, zmiany obiektowe i wizerunkowe. Nadszedł czas, żeby wysoka rada rozważyła propozycję otwarcia miejskiej komunikacji na naszych mieszkańców i wprowadzenia bezpłatnych przejazdów. To czas najlepszy, mamy zapewnione dotacje na wiele inwestycji miejskich - mówił Janusz Kotowski. Prezydent Ostrołęki przypomniał, że miasto otrzymało 100-procentowe dotacje do inwestycji takich jak most czy Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Projekt darmowej komunikacji miejskiej zyskał uznanie także opozycyjnych radnych, w tym Łukasza Kulika, który pogratulował prezydentowi Kotowskiemu takiego rozwiązania i podkreślił, że jest to bardzo dobra sprawa dla mieszkańców. To zdanie podzieliła także radna Irena Nosek, zaznaczając, że skorzystają na tym również najubożsi mieszkańcy miasta. Ostatecznie za wprowadzeniem darmowej komunikacji miejskiej było 22 z 23 radnych, od głosu wstrzymał się jedynie radny Tadeusz Giers. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, czyli prawdopodobnie jeszcze w listopadzie komunikacją miejską w Ostrołęce pojedziemy za darmo.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 513
Dodano: 12.01.2020
Liczba odsłon: 1 462
Dodano: 06.01.2020
Liczba odsłon: 1 402
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2020 by "TV-ostroleka.pl