najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 2
liczba odsłon: 8 696
link:
W czwartek, w samo południe, obyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- Budowa nowej komendy nabrała realnych kształtów. Udało się to dzięki decyzjom na różnych szczeblach, m.in wojewódzkim, powiatowym i samorządowym - mówił podczas uroczystości insp. Ryszard Szkotnicki, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu. - To dzieło cenne i wartościowe, na które zasłużyli ostrołęccy policjanci. Trzeba przyznać, że policjanci z Ostrołęki osiągają zdecydowanie najlepsze rezultaty w całym garnizonie mazowieckim. Mam nadzieję, że w 2013 roku przeniosą się już do nowej komendy. Jestem przekonany, że niebywale wpłynie to na komfort ich pracy, bo obecny budynek to dosłownie rudera - dodał Szkotnicki.

- Ostrołęccy policjanci chętniej pracują w terenie, niż w rozpadającej się komendzie, stąd ich tak duża skuteczność - żartował starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Przy okazji starosta zapowiedział otwarcie jesienią nowej strzelnicy w Kadzidle, z której będą korzystali policjanci z Ostrołęki i powiatu.

Na terenie budowy Mazowiecki Wojewódzki Komendant Policji, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, prezydent Ostrołęcki oraz starosta ostrołęcki dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego. Wraz z aktem włożono do tuby pendrive ze zdjęciami komendy oraz polskie monety obecne w obiegu. Akt poświęcił biskup łomżyński Stanisław Stefanek w asyście księdza kapelana Mirosława Orłowskiego.

W tym roku przeznaczono na budowę ponad 3 miliony złotych i do końca roku planowane jest zakończenie stanu surowego komendy.

Po uroczystościach odbyła się konferencja w sali WSAP oraz poczęstunek dla gości.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl