najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (4,3)
ilość ocen: 4
liczba odsłon: 10 609
link:
Ostrołęcka policja przy współpracy z Prokuraturą Rejonową i innymi komendami policji zlikwidowała plantację marihuany oraz zarekwirowała ponad kilogram narkotyków. Szacuje się, że wartość narkotyków zabezpieczonych i wprowadzonych do obiegu przekracza ćwierć miliona. W związku ze sprawą cztery osoby zostały zatrzymane.

Działania odbywały się w marcu. Jedno zatrzymanie pozwoliło dotrzeć do plantacji marihuany.

- W marcu Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo dotyczące udzielania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków - mówi prokurator Edyta Luchcińska. - Poprzez działania prokuratury i ostrołęckiej policji ustalono źródło pochodzenia narkotyków i zatrzymano kilka osób. W poniedziałek policjanci KMP w Ostrołęce oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz KWP w Bydgoszczy na ternie Włocławka, Warszawy i Ciechocinka zatrzymali cztery osoby, które podejrzane są o handel narkotykami oraz ich produkcję. Funkcjonariusze podczas przeszukania jednego z lokali znaleźli plantację marihuany już po zbiorach.

W sprawie przewija się kilkanaście osób. Wobec czterech zastosowano areszt.

- 22 marca na terenie Ostrołęki został aresztowany nastoletni mieszkaniec naszego miasta. Miał przy sobie jeden gram marihuany. W ten sposób ruszyła cała lawina zdarzeń, którą zapoczątkowali policjanci z wydziału patrolowego - wyjaśnia młodszy aspirant Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce. - Jego kontynuacją zajęli się ostrołęccy śledczy wspierani przez kryminalnych. W kilka godzin po pierwszym zatrzymaniu w ręce policjantów wpadł 20-latek, przy którym znaleziono 4,5 grama narkotyków. Kolejne działania to wspólna akcja policji i prokuratury rejonowej. Kolejne poszukiwania i inne czynności odbywają się przy współpracy z policjantami z Radomia, Warszawy i Bydgoszczy - dodaje Marczak.

Dzięki sprawnym działaniom w Warszawie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. W tym samym czasie została zamknięta plantacja marihuany w Ciechocinku. Policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki i specjalistyczny sprzęt do ich produkcji. Szacuje się, że wartość narkotyków zabezpieczonych i w prowadzonych w obieg przekracza ćwierć miliona.

- "Co to jest gram?" Często takie pytanie pojawia się w kontekście kolejnych zatrzymań dokonywanych przez policjantów. Często ten jeden gram jest pierwszym krokiem w walce z grupami zarabiającymi na narkotykach "grubą kasę" - podsumowuje Sylwester Marczak.

Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa jest rozwojowa. Planowane są kolejne zatrzymania.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl