najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 8
liczba odsłon: 8 860
link:
Starszy sierżant Mariusz Brym i starszy sierżant Tomasz Waracki to policjanci z wydziału patrolowego ostrołęckiej Komendy Miejskiej Policji. Teren ich działania to ponad 40 kilometrowy odcinek rzeki Narew.

Patrole w okolicach czarnych punktów wodnych, ściganie kłusowników czy pilnowanie porządku i bezpieczeństwa w okolicach plaży miejskiej to część działań policyjnych wodniaków.
- Działania na terenach wodnych i przywodnych są częścią akcji „Bezpieczne wakacje". Zadania patrolu to m.in. kontrola stanu trzeźwości osób sterujących łodziami motorowymi. Patrol policyjny wspólnie z Państwową Strażą Rybacką prowadzą działania pod kątem kłusownictwa, kontrolują także tereny nadwodne, zalewy, zbiorniki retencyjne -- mówi as. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Do najczęstszych interwencji patrolu należą te związane z naruszaniem zakazu kąpieli w miejscach niedozwolonych oraz pływanie po rzece w stanie nietrzeźwości.

Brawura i nieodpowiedzialność na wodzie to najczęstsze przyczyny tragicznych wypadków. Dlatego też kary za wykroczenia i przestępstwa muszą być dotkliwe.
- Za kąpielw miejscu niedozwolonym grozi mandat w wysokości 200 -- przestrzega st. sierż. Mariusz Brym z KMP w Ostrołęce -- Również sterowanie łodzią motorową pod wpływem alkoholu traktowane jest jako przestępstwo za co grozi m.in. utrata prawa jazdy.

Codzienne patrole na Narwi potrwają do końca sezonu, czyli do 15 września.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl