najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 5 352
link:
Wychowanek ostrołęckiej Korony Daniel Kraska został jednym z laureatów projektu "Piłkarski Diament" i podpisał kontrakt z aktualnym wiceliderem polskiej ekstraklasy Piastem Gliwice. To największe wyzwanie w dotychczasowej karierze 22-letniego piłkarza.

Daniel Kraska przygodę z piłką nożną rozpoczął w Koronie Ostrołęka, skąd przeniósł się do GKP Targówek Warszawa, a następnie do Znicza Pruszków. Od najmłodszych lat uważany był za wielki talent, dzięki czemu była możliwość jego rozwoju w Pruszkowie, gdzie tamtejszy Znicz jest znany z promowania wielkich piłkarskich talentów z Robertem Lewandowskim na czele. W barwach pruszkowskiego klubu Kraska rozegrał 18 meczów na poziomie II ligi, strzelając w nich dwie bramki. Kiedy z końcem 2015 roku wygasał jego kontrakt ze Zniczem, ostrołęczanin postanowił poszukać sobie klubu w niekonwencjonalny sposób.

Wziął bowiem udział w drugiej edycji piłkarskiego konkursu talentów "Piłkarski Diament". Podczas zgrupowania młodzi piłkarze byli oceniani przez jury, w którym znaleźli się m.in. Andrzej Juskowiak, Jacek Magiera czy Andrzej Zamilski. Nagrodą dla najlepszych piłkarzy był kontrakt z ówczesnym liderem, a obecnie wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy - Piastem Gliwice.

Jak się okazało, Kraska zyskał uznanie jurorów i był jednym z najlepszych piłkarzy diamentowego zgrupowania. Oznaczało to tylko jedno - podpisanie kontraktu z Piastem Gliwice. Na razie ostrołęczanin będzie miał szansę występów w trzecioligowych rezerwach Piasta, lecz być może w przyszłości przekona do siebie trenera Radoslava Latala. Tego mu oczywiście życzymy.

Ciekawostką jest, iż to nie pierwszy konkurs piłkarski, w jakim zwyciężył Daniel Kraska. Przed sześcioma laty wziął on udział w konkursie Coca-Coli, w którym pierwszym etapem było nadesłanie filmu pokazującymi swoje umiejętności, a drugim rywalizacja na żywo przed trenerem młodzieżowych reprezentacji Polski Michałem Globiszem. Kraska jako jeden z czterech laureatów wygrał wtedy wyjazd (w roli kibica) na Mistrzostwa Świata do Republiki Południowej Afryki. W serwisie YouTube znaleźć można jeszcze film konkursowy, prezentujemy go naszym czytelnikom.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl