najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 5 212
link:
Kolarski wyścig australijski na stadionie przy Witosa w Ostrołęce był jedną z wielkich atrakcji lat 80. XX wieku. Tradycję odnowił Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych, który zorganizował taki wyścig w naszym mieście po raz pierwszy od wielu lat. Rywalizacja odbyła się w niedzielę 7 sierpnia. Zwyciężył Bartosz Jechanowski.

Zasady wyścigu są proste - kolarze wyruszają na pierwsze "testowe" okrążenie, po czym od drugiego kółka zaczynają się ścigać. Po każdym okrążeniu z toru schodzi najwolniejszy zawodnik, a wyścig toczy się do momentu, w którym na trasie pozostanie tylko jeden zawodnik. To ciekawa i nieczęsto spotykana formuła rywalizacji, stąd wielkie emocje towarzyszące zawodnikom i kibicom.

Najszybszy w ostrołęckim wyścigu okazał się Bartosz Jechanowski. Na ostatnim okrążeniu zacięcie rywalizował on z Wiesławem Kamińskim, trzeci był prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Mrówka, finałową rywalizację wygrała ona z Marią Kamińską, trzecia była Jolanta Kolanowska. W rywalizacji najmłodszych triumfowali Ola Kowalska i Dominik Niegowski.

Najlepsi zawodnicy i zawodnicy otrzymali nagrody przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego. Organizatorem zawodów był miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Zapraszamy do galerii zdjęć z wyścigu.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl