najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 5 662
link:
Grupa Energa zainwestuje w Ostrołękę - takie wnioski wyciągnąć można z czwartkowej konferencji prasowej, w której udział wzięli m.in. prezes Energa SA Daniel Obajtek, prezydent Janusz Kotowski i poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. W planach, oprócz powstania elektrowni, jest dofinansowanie m.in. modernizacji starego mostu na Narwi oraz przebudowy ulicy Krańcowej.

Inwestycje w infrastrukturę...

Podczas spotkania podkreślano, że nowa elektrownia w Ostrołęce jest szansą na rozwój całego regionu, nie tylko miasta. Inwestycja ma zapewnić miejsca pracy przy budowie i eksploatacji elektrowni, a także zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Podczas spotkania prezes Energi zapowiedział, że firma oprócz inwestycji w nowy blok energetyczny planuje także wsparcie modernizacji starego mostu na Narwi, którym biegnie ul. Mostowa oraz gruntowną przebudowę ul. Krańcowej. To inwestycje ważne dla lokalnych społeczności.

Daniel Obajtek, który wcześniej spotkał się z pracownikami istniejącej Elektrowni B zapewnił, że nowa elektrownia nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, a oni sami obsługują dziś jedne z najsprawniejszych w Polsce bloków klasy 200 MWe. - Jesteście specjalistami stanowiącymi o sile naszej firmy, naszym największym kapitałem. Na pewno będziemy inwestować w rozwój ludzi, którzy pracują z zaangażowaniem i dobrze rzetelną, ciężką pracę  – mówił Daniel Obajtek.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MW. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych. Dzięki inwestycjom bloki spełniają surowe normy środowiskowe, a możliwy czas ich eksploatacji wydłużył się.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 527
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 407
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl