najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (1,0)
ilość ocen: 1
liczba odsłon: 10 210
link:
Najbliżsi, przyjaciele i tłumy kibiców siatkówki wspominali w Ostrołęce Arkadiusza Gołasia z okazji premiery książki Piotra Bąka "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż". Wzruszająca uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, w której Arek Gołaś stawiał pierwsze siatkarskie kroki.

Arkadiusz Gołaś był reprezentantem Polski w piłce siatkowej, olimpijczykiem. Mierzący 204 cm chłopak pochodzący z Ostrołęki przebojem wdarł się na salony światowej siatkówki, podpisał także kontrakt z najlepszym wówczas klubem na świecie - Lube Banca Macerata z Włoch. Niestety, jego podróż została przerwana - zginął w wypadku samochodowym, do jakiego doszło 16 września 2005 roku w Austrii. "Przerwana Podróż" - taki tytuł nosi także książka, jaka ukazała się 8 listopada.

Autorem biografii Arkadiusza Gołasia jest Piotr Bąk, młody człowiek z Kęt, który po jednym z Memoriałów Arkadiusza Gołasia postanowił zrobić coś więcej i przy współpracy z bliskimi Arka napisał książkę, jaka budzi ogromne emocje nie tylko wśród ostrołęczan, ale również u kibiców siatkówki w całym kraju. To bez wątpienia najbardziej oczekiwana sportowa premiera roku w polskiej literaturze, a dodajmy, że dla 27-letniego Piotra Bąka był to literacki debiut. Tym większe szczęście mieli Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w oficjalnej premierze w Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej (dawniej Gimnazjum nr 1, a jeszcze wcześniej Szkole Podstawowej nr 7, do której uczęszczał Arek). Premiera nie mogłaby się odbyć gdyby nie wydawnictwo, szkoła i stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

Wieczór pełen wzruszeń

Do Ostrołęki przyjechało wielu znakomitych gości, ale swoją obecność przede wszystkim potwierdzili najważniejsi goście premiery - państwo Danuta i Tomasz Gołasiowie. Pojawili się także byli trenerzy Arka, osoby związane z reprezentacją Polski, a także wielu kibiców siatkówki i fanów literatury. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 5 wypełniła się do ostatniego miejsca, zarówno na spotkaniu z młodzieżą o godz. 14.00, jak i cztery godziny później podczas oficjalnej premiery. To pokazuje, że o Arku Gołasiu wciąż pamiętamy i jesteśmy myślami z jego bliskimi, najbardziej przeżywającymi tę wielką stratę. Premiera książki "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż" okazała się organizacyjnym sukcesem.

Już sam początek uroczystości przysporzył nam wielu wzruszeń, kiedy doszło do podziękowań dla rodziców wybitnego sportowca. Wszyscy zgromadzeni w sali spontanicznie wstali i gromkimi owacjami podziękowali Danucie i Tomaszowi Gołasiom za wychowanie wspaniałego sportowca oraz pomoc przy promocji książki. Po policzku niejednej osoby spłynęła wtedy łza. Nie pierwszy raz tego wieczoru, bo okazji do wzruszeń było wiele.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Jolanta Gawarkiewicz podkreśliła, że dla placówki to wielkie wydarzenie, iż premiera książki o absolwencie dawnej "siódemki" odbywa się właśnie w murach tej szkoły, a ta słynie ze znakomitych sportowców. Wyemitowano dwie specjalnie przygotowane prezentacje – dotyczące sportowych gigantów szkoły, jak również samego Arka Gołasia. Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 5, możemy poniżej zamieścić zaprezentowane filmy.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl