najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 2 698
link:
Dziś w Ostrołęce gościł Robert Biedroń, lider partii Wiosna. Tematem jego krótkiego briefingu prasowego była elektrownia C w Ostrołęce. A dokładniej - fakt, że Wiosna nie chce, by ta inwestycja w Ostrołęce powstała.

Robert Biedroń to jeden z największych przeciwników elektrowni w Ostrołęce. Zapowiada, że jeżeli dojdzie do władzy, to do 2035 roku w Polsce nie będzie już elektrowni węglowych.

- To nietrafiona inwestycja, jeśli chodzi o ten region, jeśli chodzi o Ostrołękę, ziemię mazowiecką i region naszego kraju. Z tych kominów będzie wydobywał się dym, który każdego roku w tym regionie będzie powodował śmierć 2 tysięcy osób. To pokazują wszystkie raporty, które zostały przygotowane do tej inwestycji. Ludzie nie tylko będą umierać, ale też chorować na przewlekłe choroby, jak to ma miejsce w Ostrołęce. Jesteśmy tu jako Wiosna, by pokazać, że tego typu polityka nie może być kontynuowana. Jeśli za kilka miesięcy spotkamy się tu i Wiosna będzie u władzy, to nie takie inwestycje będziemy zapowiadać w Ostrołęce. Ostrołęka to dumne miasto, które zasługuje na inwestycje, ale inwestycje mądre i przyszłościowe - mówił podczas spotkania z ostrołęckimi mediami.

Wiosna zapowiada zorganizowanie debaty o inwestycjach potrzebnych mieszkańcom Ostrołęki. Ma ona odbyć się w maju, jeszcze przed wyborami do europarlamentu.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 366
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 228
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl