najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 92
liczba odsłon: 70 604
link:
350 wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami na ulicach Ostrołęki – tak w niedzielny poranek rozpoczął się XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli wśród nich dzieci, młodzież i dorośli – każdy kto chciał pomóc. Wśród wolontariuszy znalazły się także dwa specjalnie szkolne psy. Z puszkami przyczepionymi do obroży pod okiem swojej opiekunki przez kilka godzin kwestowały na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

Przez cały czas trwania akcji w sztabie – grupa pracowników banku PKO S.A. Skrupulatnie liczyła każdą złotówkę.

W tym roku orkiestra grała pod hasłem „Gramy z pompą – zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko.

Podczas gdy wolontariusze z puszkami kwestowali na ulicach Ostrołęki, na scenie przy Kupcu trwały licytacje i koncerty. Wśród licytowanych gadżetów znalazły się m.in. ręcznie wykonane kolorowe serce orkiestry, portret Arka Gołasia, zaproszenie na bal karnawałowy, czy cały dzień za kierownicą zabytkowego mercedesa.

Od godziny 14:30 na scenie rozpoczęły się koncerty. Wśród zaproszonych wykonawców znaleźli się: zespół Kurpianka z Kadzidła, Studio Piosenki 21, Michał Łoniewski, Dyskografia, Fuzja, Droga Na Ostrołękę oraz duet DJ Vampire i Negative.

Tuż przed godziną 20 na scenie pojawiła się słodka niespodzianka od baru Witaminka – czerwony tort w kształcie serca – logo orkiestry. Zaszczytne pierwsze cięcie kolorowego tortu przypadło jednemu z mieszkańców – zwycięzcy licytacji.

O godzinie 20 tradycyjnie już niebo nad Ostrołęką rozświetliło Światełko do Nieba.

Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta pokazali, że ich serca są wielkie i mimo kryzysu Orkiestra w Ostrołęce bije kolejny rekord. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku zebrano 75052,52 zł. W tym roku, podczas XX Finału, w Ostrołęce zebrano 80 tys. złotych.

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce nie mógłby się odbyć bez pomocy i wsparcia sponsorów i ludzi dobrej woli. Wszystkim im organizatorzy za naszym pośrednictwem składają gorące podziękowania.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 183
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 110
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl