najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (5,0)
ilość ocen: 6
liczba odsłon: 8 125
link:
Uroczystą mszą świętą w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin rozpoczęły się miejskie obchody Święta Policji.

- Bóg wam zapłać za gorliwą służbę dla tego miasta i okolic. Nie szczędzicie waszych sił, waszych wysiłków, aby rzeczywiście w pełni podołać tym zadaniom – mówił w homilii biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Tu w obecności władz centralnych i samorządowych, służb mundurowych oraz zaproszonych gości,  funkcjonariusze ostrołęckiej komendy otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

W krótkim rysie historycznym Stanisław Szcześniak, komendant miejski przypomniał powstanie Policji Państwowej i zmiany jakie przeszła na przestrzeni 93 lat.

- Służba w policji nie należy do łatwych, bywa w wielu miejscach tragiczna, ale mimo to pełna jest wspaniałych świadectw i heroicznych postaw ludzi którzy zdecydowali się bronić praworządności. Obchodzone dziś święto jest doskonałą okazją aby przywołać być może nie zawsze doceniany trud policjantów i głośno powiedzieć o ludziach, którzy z oddaniem wykonują swoje zadania. - powiedział w trakcie uroczystości Szcześniak.

Podczas tegorocznego święta policji 91 ostrołęckich funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie. W korpusie oficerów  awansowali: komisarz Krzysztof Szymański, komisarz Norbert Ciepierski  i komisarz Mariusz Żebrowski. W korpusie aspirantów awansowało 24 policjantów, z czego 14 w trybie szczególnego wyróżnienia: 12 policjantów zostało mianowanych na stopień aspiranta policji, 8 policjantów otrzymało stopień starszego aspiranta i 4 funkcjonariuszy awansowało na najwyższy stopień w korpusie aspirantów czyli aspiranta sztabowego policji. Najwięcej awansowanych jest w korpusie podoficerów policji, bo aż 57. 27 policjantów awansowało na stopień sierżanta sztabowego policji oraz 29 policjantów na stopień starszego sierżanta policji. Siedmiu funkcjonariuszy otrzymało awans na starszego posterunkowego policji.

Święto policji było także okazją do wręczenia odznaczeń. W tym roku otrzymali je:

Odznaki „Zasłużony Policjant” w uznaniu ich szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego: otrzymali asp. szt. Waldemar Rogalski, asp. szt. Wiesław Rachubka, oraz asp. szt. Jacek Paczkowski.

Za szczególne zaangażowanie w realizację zadań związanych z zabezpieczeniem Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 minister spraw wewnętrznych przyznał nagrody pieniężne funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy pełnili funkcję dowódców związków taktycznych podoperacji policyjnej „Warszawa”. Wyróżnieni zostali: nadkom. Paweł Jarka – dowódca związku taktycznego ruchu drogowego oraz kom. Krzysztof Szymański – dowódca związku taktycznego odcinków "TERROR" i "PROCES".

Nagrody od marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymali: podkom. Jacek Rutkowski, mł. asp. Grzegorz Kochanowicz i mł. asp. Cezary Kukliński.

Nagrody od starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła otrzymali: sierż. szt. Waldemar Gwiazda, st. sierż. Kornelia Suchodolska-Krysińska oraz sierż. szt. Tomasz Kośnik.


Nagrody od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego otrzymali: mł. asp. Robert Stypiński, sierż. szt. Tomasz Dąbrowski, sierż. szt. Michał Mroczek.

- Dziękuję wam za spokój i bezpieczeństwo wprowadzone w mieście – mowił wiceprezydent Grzegorz Płocha wręczając policjantom nagrody.

Swoje odznaczenia wręczyło także Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Medal „XX-lecia Stowarzyszenia” za zasługi i całokształt pracy z mazowieckim oddziałem wojewódzkim. Indywidualnie odznaczenia otrzymali także komendant, zastępca komendanta oraz jeden z

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 181
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 107
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl