najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 5 478
link:
Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej znana jest z dobrego szkolenia najmłodszego narybku piłkarskiego z naszego miasta. 2015 rok w APN obfity był w sukcesy, lecz trzeba przyznać, że początek nowego roku również należy do udanych.

Na początek nowego roku - 10 stycznia - ekipa APN z rocznika 2005 i młodsi udała się do Olsztyna, gdzie wzięła udział w turnieju Stomil Cup w hali Urania. W turnieju zagrało 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Przez pierwszą fazę turnieju APN przeszedł jak burza, wygrywając cztery spotkania i kończąc grupę na pierwszym miejscu z bilansem bramkowym 17:1. Niestety, w meczu ćwierćfinałowym lepsza okazała się ekipa Gedanii Gdańsk i wygrała mecz 2:0. Okazało się jednak, że w młodych piłkarzach APN drzemią jeszcze duże możliwości, dzięki czemu zwyciężyli oni mecze o piąte miejsce, zajmując właśnie tę lokatę w klasyfikacji końcowej. Królem strzelców turnieju został gracz ostrołęckiego zespołu Adam Zięba - 8 bramek.

Również na początku roku chłopcy z rocznika 2005 pojechali na turniej do Ostrowi Mazowieckiej. W fazie grupowej ostrołęczanie zremisowali 0:0 z Olimpią Zambrów, a także wygrali 4:1 z UKS AP Ostrów Mazowiecka, 1:0 z KS Ostrovia i przegrali 0:2 z Młodymi Orłami Pułtusk. W półfinale nasi piłkarze przegrali 0:1 z UKS AP Ostrów Mazowiecka, a w meczu o trzecie miejsce takim samym wynikiem ulegli Kurpikowi Kadzidło. Końcowy rezultat: dobre czwarte miejsce.

Rocznik 2004 towarzysko grał z Jagiellonią Białystok w Rajgrodzie, podobnie jak rocznik 2005 i młodsi. W pierwszym z przypadków nie udało się odnotować wyniku meczu, w drugim - Jaga wygrała 12:10. Warto dodać, że grano dwa razy po czterdzieści pięć minut, co było sporym wysiłkiem dla młodych piłkarzy. W załączeniu przedstawiamy materiał wideo z tego meczu, autorstwa APN. Sparingi mają za sobą także piłkarze z roczników 2003/2004. Najpierw w Ostrołęce podjęli oni Ostrovię Ostrów Mazowiecka, a następnie rozegrali trójmecz w Warszawie, podczas którego ponieśli dwie porażki.

Pierwszy turniej mają za sobą gracze z rocznika 2008. W Suwałkach mierzyli się oni z pięcioma rywalami i choć nie udało się wygrać żadnego meczu, to pozostawili po sobie dobre wrażenie jak na ich małe doświadczenie. Rocznik 2007 pojechał do Olecka - w pierwszym dniu turnieju naszymi rywalami byli kolejno: Tauras Kaunas (2:2), ŁKS Łomża (1:2), Białe Orły Warszawa (2:3), Baltika Kaliningrad (0:3) i MOSP Białystok (0:5). Drugiego dnia zmagań APN przegrał 0:6 z Wigrami Suwałki, a także odniósł dwa zwycięstwa - z Białymi Orłami II Warszawa 5:0 i z Baltiką II Kaliningrad 3:2.

Przed APN kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że młodzi piłkarze z Ostrołęki w najbliższych turniejach również pokażą się z bardzo dobrej strony, do czego przyzwyczaili już swoich kibiców. Więcej informacji o akademii znaleźć można na stronie internetowej apn.ostroleka.pl.

Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 526
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 405
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2022 by "TV-ostroleka.pl