najpopularniejsze ostatnio dodane najwyżej oceniane
oceń: (0,0)
ilość ocen: 0
liczba odsłon: 4 322
link:

W dniach 1-3 maja budynki Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce podświetlane były na biało-czerwono. Iluminacja z okazji Dnia Flagi RP oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja wyglądała niezwykle efektownie.

Patriotyczna majówka

Początek maja tradycyjnie wiąże się z ważnymi dla Polaków świętami narodowymi.

2 maja był to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto jest obchodzone na mocy nowelizacji Ustawy o godle, barwach i hymnie RP, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r. Biało-czerwone barwy były tego dnia najważniejsze, czemu wielu Polaków dało wyraz, wywieszając flagi narodowe. W Ostrołęce Dzień Flagi RP obchodzono na Placu Bema.

3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany. Trzeci dzień maja jest w Polsce świętem narodowym. Tu znajdziecie relację z oficjalnych uroczystości w Ostrołęce.

Biało-czerwona iluminacja

Od 1 do 3 maja w godzinach wieczornych można było podziwiać biało-czerwoną iluminację świetlną na budynku Urzędu Miasta Ostrołęki i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. Prezentowała się ona efektownie. Biało-czerwone barwy rozświetliły Plac Bema.

 

Zobaczcie nasze nagranie z 3 maja 2021 roku.


Brak komentarzy do tego materiału.
Dodano: 01.08.2021
Liczba odsłon: 181
Dodano: 31.07.2021
Liczba odsłon: 107
TV-ostroleka.pl
E-mail:
Reklama  |   Nasze logo  |   Kontakt
Realizacja: CYBERMEDIA
Copyright 2009 - 2021 by "TV-ostroleka.pl