Test Coopera w Ostrołęce 2023

236 wyświetleń • 23 września 2023

TV Ostrołęka
Każdy, kto miał chęci, mógł sprawdzić się w Teście Coopera. W Ostrołęce zorganizował go klub UKS Clan Ostrołęka. W sobotę 23 września biegacze licznie stawili się na stadionie miejskim przy ul. Witosa.
Test Coopera pozwala sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Czas - 12 minut. Można biec, truchtać, iść - liczy się dystans, który pokonany jest w tym czasie. W Ostrołęce rokrocznie taki test organizuje Uczniowski Klub Sportowy Clan Ostrołęka działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida.

Udział w teście jest bezpłatny, a na uczestników czekają nagrody - nic więc dziwnego, że i tym razem nie brakowało chętnych. Od rana na stadionie przy ul. Witosa zawodnicy mogli się sprawdzać w 12-minutowym biegu. Oprócz wielu serii zwykłych, były też biegi specjalnie dedykowane.

O 12:30 wystartował Bieg Norwidowski. Wśród mężczyzn największy dystans pokonał Szymon Sadłowski - 3060 metrów, a wśród pań: Kinga Wilczewska - 2230 metrów.
W Biegu Po Rekord wśród panów najlepszy był Karol Rogoziński - 3540 metrów, a wśród pań - Kornelia Balcerzak - 2059 metrów.
W końcu Bieg Solidarności, w którym wygrali Wiktor Olbryś - 3258 metrów oraz Aleksandra Stanisławska - 2660 metrów.