"Stop segregacji sanitarnej" - protest także w Ostrołęce

41 wyświetleń • 16 stycznia 2022

TV Ostrołęka
W całym kraju odbyły się protesty Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" - uczestnicy tych wydarzeń sprzeciwiają się segregacji sanitarnej, przymusowi szczepień. "Bóg, honor, Ojczyzna, wolność" - skandowali uczestnicy protestu w Ostrołęce.

Stop lockdown, stop segregacji sanitarnej, stop przymusowi szczepień - z takimi hasłami w całej Polsce protestowali ludzie, którzy nie zgadzają się z polityką rządu w kwestii pandemii koronawirusa.

Podczas protestów w całej Polsce głośne było także hasło "stop 1846". Ta liczba to numer poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19. Ustawa, jeżeli wejdzie w życie, ma pozwolić pracodawcom na weryfikację szczepień wśród pracowników i zobowiąże pracowników służby zdrowia do szczepień przeciwko koronawirusowi.

W Ostrołęce przed największą galerią handlową zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa, która spotkanie rozpoczęła od modlitwy. Następnie odbył się przemarsz po mieście. Manifestanci maszerowali pod czujnym okiem policjantów. Było spokojnie, a protestujący jeden ze swoich celów zapewne osiągnęli: na pewno zostali zauważeni przez mieszkańców.