III Festiwal Pierogów w Żabinie. Najsmaczniejszy konkurs w regionie

175 wyświetleń • 16 lipca 2022

TV Ostrołęka
To był zdecydowanie najsmaczniejszy konkurs w regionie. III edycja Festiwalu Pierogów, która odbyła się dziś w Żabinie obfitowała w rozmaite kompozycje smakowe, odważne połączenia farszu i misternie lepione przysmaki. Jury nie miało łatwego wyboru!

Do niewielkiej miejscowości Żabin w gminie Goworowo zawitało dziś kilkanaście kół gospodyń wiejskich, które w swoich środowiskach słyną z przygotowywania pysznych przysmaków. Na “warsztat” wzięto jedno z najsmaczniejszych polskich dań. Z pierogów nasz kraj słynie na cały świat, a że nie są to czcze przechwałki, mieliśmy okazję przekonać się odwiedzając III Festiwal Pierogów zorganizowany przez KGW “Pierożanki”, goworowski GOKSiR i bibliotekę.

Zadaniem zawodników uczestniczących w festiwalu było przygotowanie własnej, wyjątkowej wariacji pieroga. Liczył się zarówno smak, estetyka wykonania, prezentacja jak i dobór składników do farszu. A tu fantazji gospodyniom nie brakowało. Były pierogi na słodko, klasyczne z mięsem, z kapustą i grzybami czy z serem i… pokrzywą. Smażone, gotowane, pieczone. Wszystkie smaczne, precyzyjnie uformowane i pięknie podane.