Memoriał Arkadiusza Gołasia 2023

67 wyświetleń • 3 czerwca 2023

TV Ostrołęka
Za nami pierwszy dzień Memoriału Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Młodzicy walczą o trofeum, któremu patronuje słynny ostrołęcki siatkarz - reprezentant Polski, olimpijczyk z Aten. To doskonała okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i do hołdu dla znakomitego sportowca, jakim był Arek Gołaś. Jak wypadły ekipy UKS Olimp Ostrołęka pierwszego dnia rozgrywek?

W grupie A cztery mecze ma za sobą pierwsza drużyna Olimpu Ostrołęka. Podopieczni Norberta Majkowskiego przegrali z Metrem Warszawa 0:2 (22:25, 15:25), ale w kolejnych meczach pokonali ekipy z Białegostoku (2:0), Wołomina (2:1) i Siedlec (2:0). W grupie został jeszcze tylko mecz z MOS Wola II Warszawa (dziś 2 zwycięstwa, 2 porażki). Zdecydowanym liderem grupy jest Metro Warszawa - wszystkie mecze wygrane po 2:0.

Co w grupie B? Tam rywalizuje Olimp II Ostrołęka pod wodzą trener Edyty Zyśk. Sobotni bilans chłopców to cztery porażki po 0:2, ale młodzi siatkarze pokazali, że drzemie w nich potencjał, urywając sporo punktów m.in. ekipie z Krakowa. Na razie niepokonana w tej grupie jest drużyna MOS Wola Warszawa.

W niedzielę od rana ostatnia kolejka grupowa, a później już półfinały i mecze o miejsca.