Gwiazdy sportu w Czerwinie

203 wyświetleń • 6 marca 2023

TV Ostrołęka
Gwiazdy sportu zawitały do Czerwina by spotkać się z uczniami z terenu powiatu ostrołęckiego. Podczas spotkania młodzież miała okazję potrenować po okiem mistrzów.

W poniedziałek, do Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie zawitały gwiazdy sportu. Uczniowie z terenu powiatu ostrołęckiego mieli okazję odbyć serię krótkich treningów pod okiem mistrzów. W ramach spotkania przeprowadzono również warsztaty edukacyjne.
W Czerwinie gościli:

Urszula Włodarczyk – Wieloboistka, mistrzyni i rekordzistka Polski. Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata w hali, dziewięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy.
Natalia Madaj - Smolińska – Wioślarka, Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro w 2016 roku (dwójka podwójna), Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata, siedmiokrotna medalistka Mistrzostw Europy
Patrycja Maliszewska – Czołowa polska łyżwiarka szybka. Dwukrotna olimpijka, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy.
Emilia Ankiewicz - Obukowicz – lekkoatletka (400m przez płotki) Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, finalistka Mistrzostw Europy, srebrna medalistka Uniwersjady.
Paweł Januszewski – Olimpijczyk, Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Europy w biegu na 400m przez płotki. Pomysłodawca akcji „BiegamBoLubię”. Dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Marcin Prus – 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, pedagog, psycholog sportu i biznesu. Trener mentalny. Od 2013 roku Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Szkolny Klub Sportowy. Projekt spotkań z gwiazdami sportu finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.