XV Przegląd Piosenki Klubów Seniora w Baranowie. “Tu szczególnie docenia się seniorów”

23 wyświetleń • 6 sierpnia 2023

TV Ostrołęka
“Baranowo to miejsce, gdzie szczególnie docenia się seniorów” - tak o dzisiejszym, piętnastym i jubileuszowym Przeglądzie Piosenki Klubów Seniora w Baranowie mówił jeden z honorowych gości festiwalu - Mariusz Popielarz, reprezentant świętującego 25. urodziny samorządu Mazowsza.

Tego festiwalu nie było w ostatnich trzech latach z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Pandemia już za nami, więc pora wrócić do stałego rytmu, pełnego humoru i wigoru. A tego nie brakuje artystom amatorom występującym dziś podczas XV. jubileuszowej edycji Przeglądu Piosenki Klubów Seniora. Swój udział zgłosiło wiele grup wokalnych z całego regionu, w tym także z zaprzyjaźnionej z Baranowem Orawy.

Przegląd odbywający się zwykle w pierwszą niedzielę sierpnia (z wyjątkiem pandemicznej przerwy), jest okazją do spotkania dla seniorów z różnych klubów i miejscowości. To sposobność do integracji i wymiany doświadczeń a także prezentacji dorobku artystycznego minionych miesięcy.

Przegląd cieszy się ogromną popularnością wśród seniorów, czego potwierdzeniem jest wysoka frekwencja podczas dzisiejszego wydarzenia.

Jest to m.in. zasługa wspaniałej atmosfery, jaką dało się wyczuć na dorocznym spotkaniu seniorów z zaprzyjaźnionych klubów i kół. Wspomniał o tym jeden z honorowych gości festiwalu - reprezentant samorządu Mazowsza, Mariusz Popielarz - dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Barnowo to wyjątkowe miejsce. Tu szczególnie docenia się seniorów, ludzi, którzy całe swoje życie ciężko przepracowali. Cieszę się, że są takie miejsca. Samorząd województwa mazowieckiego również wspiera seniorów, ich dorobek dla Mazowsza, dla Polski, tam gdzie jest to możliwe, czego przykładem jest ten festiwal.

- mówił Mariusz Popielarz.

Słowa podziękowania dla uczestników przeglądu skierował również obecny na wydarzeniu Mirosław Augustyniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Grupy artystyczne występujące na scenie zaprezentowały po dwa utwory wokalne z dowolnego repertuaru.