Piłkarze zagrali dla WOŚP! Zwyciężyła Rzekunianka

77 wyświetleń • 12 stycznia 2020

TV Ostrołęka
W 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyli się piłkarze, którzy rywalizowali dziś w turnieju "Gramy z Orkiestrą" w hali im. Arkadiusza Gołasia. Zwyciężyła Rzekunianka Rzekuń.

W otwartym halowym turnieju piłki nożnej, który organizowany był przez klub MZKS Narew Ostrołęka, wzięło udział 17 drużyn: Przyjaciele Narwi, WOŚP Ostrołęka, Young Stars Ostrołęka, FC 2012 Różan, APN Ostrołęka, Akademia Maluchów, Intercars Łomża, FC GooL Ostrołęka os. Leśne, Rodzice Korona, Czarki Przasnysz, Agromer Trynosy-Wąsewo, Stora Enso, Rzekunianka Rzekuń, Kwant, Farmaceuci, X CAR Auto Lakiery i OldBoy Rzekuń Bruk-Tom Team.

Zespoły podzielono na cztery grupy, następnie po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrały w ćwierćfinałach. Było o co walczyć, bowiem klasyfikowano cztery najlepsze ekipy turnieju. W pierwszym półfinale znalazły się drużyny Przyjaciele Narwi i Czarki Przasnysz - ci ostatni wygrali 1:0. W drugim meczu półfinałowym Rzekunianka Rzekuń pokonała APN Ostrołęka 3:0.

W meczu o trzecie miejsce APN wygrał z Przyjaciółmi Narwi 1:0. Z kolei Rzekunianka Rzekuń potwierdziła znakomitą formę i wygrała z Czarkami Przasnysz w meczu finałowym aż 6:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Kubeł z APN Ostrołęka, tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Mateusza Dudka z Przyjaciół Narwi, a najwięcej bramek strzelił zawodnik Rzekunianki Adrian Wołejszo.

Turniejowi towarzyszyła nie tylko znakomita atmosfera, ale także występy artystyczne (dzieci z Akademii Maluchów czy cheerleaderek Pasji) i pokazy innych dyscyplin sportowych - m.in. podnoszenia ciężarów czy street workout'u.  Najważniejsze były jednak zebranie jak największej kwoty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środowisko piłkarskie pokazało, jak się pomaga. Tak trzymać!