13. InQbator wystartował. Zaczęło się od parady

289 wyświetleń • 9 września 2022

TV Ostrołęka
W piątek, 9 sierpnia po raz 13. ulicami Ostrołęki przeszła barwna i głośna parada zwiastująca początek Festiwalu Teatralnego InQbator. Przed nami dwa dni i kilka interesujących spektakli. Będzie się działo.

13. (oby nie pechowa) edycja Festiwalu Teatralnego InQbator rozpoczęła się, jak zawsze, od parad spod placu Bema na scenę przy Kupcu. Tu, po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu i przywitaniu wszystkich grup teatralnych, widzowie obejrzeli pierwszy ze spektakli.

Teatr HoM zaprezentował sztukę “Ukryte”. Był to spektakl pantomimiczny inspirowany twórczością Tima Burtona. Zawarte w tytule "Ukryte" jest miejscem, gdzie uciekamy przed codziennymi problemami i rutyną. Bohater spektaklu ma w tym ukrytym świecie własną kolekcję lalek, które nakręcane przemyconymi pod jego nieuwagę emocjami, emanują swoimi własnymi codziennymi błahostkami, miłostkami i tragediami.

W dzisiejszym programie festiwalu przewidziano jeszcze dwa spektakle w wykonaniu teatru Mimo, Kijowskiego Teatru Highlights oraz Lwowskiego Teatru Vuala.