Goworowo żegna swojego proboszcza, dwóch wikariuszy i kościelnego

814 wyświetleń • 21 sierpnia 2022

TV Ostrołęka
Pożegnania, mimo, że wzruszające, wcale nie muszą być smutne. Tak właśnie było podczas oficjalnego pożegnania księdza proboszcza, dwóch wikariuszy i kościelnego z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie. “Alleluja i do przodu!” - podsumował żartobliwie swoje odejście ks. Wojciech, jeden z goworowskich wikariuszy.

Decyzją kurii łomżyńskiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Goworowie odchodzi jej wieloletni proboszcz ks. Stanisław Siemion. Swoją posługę w goworowskim kościele rozpoczął 17 lat temu, w 2005 roku. Razem z proboszczem z parafią w Goworowie żegnają się też młodzi wikariusze - ks. Wojciech Kurek i ks. Paweł Szabłowski oraz kościelny Marcin.


W uroczystym pożegnaniu odchodzących duchownych i kościelnego, które odbyło się w niedzielę, 21 sierpnia po mszy o godzinie 11:00 udział wzięli m.in. przedstawiciele gminy Goworowo z wójtem Piotrem Kosiorkiem na czele, sołtysowie, rada parafialna, strażacy ochotnicy z terenu gminy Goworowo, uczniowie gminnych szkół, przedstawiciele grup modlitewnych i parafianie. Kolejka dziękujących była bardzo długa, każdy chciał osobiście podziękować odchodzącemu proboszczowi, wikariuszom i kościelnemu. Nie szczędzono pochwał, wdzięczności za wieloletnią opiekę duchową, za dokonane zmiany i modernizacje w parafii oraz kościele, za udzielone sakramenty, wizyty duszpasterskie i codzienne wsparcie.

Sami duchowni nie kryli wzruszenia za tak ciepłe i serdeczne pożegnanie przez swoich dotychczasowych parafian.