Festyn rodzinny w Pełtach

37 wyświetleń • 8 maja 2022

TV Ostrołęka
W miłej, rodzinnej atmosferze upłynęło mieszkańcom gminy Myszyniec niedzielne popołudnie dzięki festynowi, który odbył się w miejscowości Pełty. W programie była moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Majowy festyn rodzinny w Pełtach odbył się na placu przed miejscową szkołą. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Była sportowa rywalizacja podczas meczu siatkarskiego, w którym zmierzyła się drużyna pani burmistrz Myszyńca z drużyną reprezentującą szkołę SIGiE w Pełtach, był pokaz sztuk walki w wykonaniu ostrołęckiego klubu Gladiator, konkurencje z nagrodami poprowadzone przez Akademię Piłkarską Kurpie.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadził konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa podczas rowerowych przejażdżek. Na najmłodszych czekał wielki bohater jednej z ulubionych bajek – sympatyczny Minionek, z którym można było zrobić sobie pamiątkową fotkę i przybić przyjacielską „piątkę”.

O część artystyczną zadbała Kapela od Kurpsi oraz gość specjalny – Wojciech Dudkowski z częścią zespołu Droga na Ostrołękę.

Na zakończenie festynu zaplanowano biesiadę z muzyką i ogniskiem.