Żochy żegnają lato

33 wyświetleń • 10 września 2023

TV Ostrołęka
Mieszkańcy wsi Żochy w gminie Czerwin mieli swoje wielkie święto podczas pożegnania lata. Impreza plenerowa cieszyła się sporym zainteresowaniem, a jedną z gwiazd wieczoru był zespół Droga na Ostrołękę.

Na początku miała miejsce część oficjalna z udziałem zaproszonych gości. Radna powiatu ostrołęckiego Beata Kalinowska odebrała wyróżnienie od jednego z lokalnych stowarzyszeń. Dziękując, wskazała, że pochodzi właśnie z tego terenu i tym bardziej cieszy się, że może uczestniczyć w tym wydarzeniu.
zdjecie 300

Radny województwa mazowieckiego Marcin Grabowski podzielił się z kolei dobrą informacją z diecezjalnych dożynek z Długosiodła. Jednym z wyróżnionych tam wieńców był wieniec z parafii Piski, do której należą mieszkańcy Żoch.

Wójt gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki przyznał, że klimat imprezy budują ludzie, a ci "są w Żochach szczególnie piękni, niezrównani, niepowtarzalni". Z kolei dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Popielarz przyznał, że Żochach jest nie pierwszy raz i zawsze czuje się dobrze ugoszczony. Odniósł się do tego, że mamy czas dożynek. - Dziękujemy rolnikom i ich rodzinom za trud ciężkiej pracy. Słowa "żywią i bronią", które odnoszą się do rolników, są aktualne. Bo to rolnicy nas żywią i bronią bezpieczeństwa ekonomicznego naszego kraju - powiedział, dodając, że "praca na wsi to praca całych rodzin.

Później przyszedł już tylko czas na dobrą zabawę, o którą zadbał m.in. zespół Droga na Ostrołękę i wielu innych lokalnych artystów. Jak to bywa na tego typu wydarzeniach, nie obyło się bez potańcówki. Atmosfera była fantastyczna: ludzie w Żochach są niezwykle gościnni i pokazują to na każdym kroku, dzięki czemu każdy uczestnik festynu czuł się jak u siebie. Wydarzeniu towarzyszyło plecenie wianków, atrakcje dla dzieci czy oczywiście bogato wyposażona strefa gastronomiczna.