Piknik trzeźwościowy w Myszyńcu. Mnóstwo atrakcji i zabawa w rytmie profilaktyki

17 wyświetleń • 12 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Gmina Myszyniec i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała w niedzielę, 12 czerwca trzeźwościowy piknik rodzinny. Było mnóstwo atrakcji dla całych rodzin i wspaniała zabawa w rytmie rap-profilaktyki.

Festyn “Zdrowa rodzina bez uzależnień” odbył się w myszynieckim amfiteatrze. W programie przewidziano m.in. turnieje rodzinne, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy sprzętu policyjnego, wojskowego i ratowniczego, zabawę na wodnych łódeczkach, słodkie i smaczne przekąski przygotowane przez klub seniora i miejscowe koła gospodyń wiejskich.Jednym z elementów pikniku był koncert profilaktyczny grupy “Wyrwani z Niewoli”. Artyści wykonujący popularny wśród młodzieży rap, poruszali w swoim programie muzycznym ważne kwestie związane z rodziną, życiem bez uzależnień i w zdrowych relacjach z najbliższymi.

Organizatorem festynu był samorząd Myszyńca i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Członkowie komisji rozdawali uczestnikom festynu żółte baloniki i niebieskie czapki z daszkiem. Dobór kolorystyki nie był przypadkowy. W ten sposób gmina Myszyniec chciała wyrazić swoją solidarność z ogarniętą wojną Ukrainą i goszczącymi w tych stronach uchodźcach, którzy otrzymali na Kurpiach bezpieczne schronienie.