30 lat Szkoły Podstawowej nr 10

50 wyświetleń • 8 listopada 2022

TV Ostrołęka
Szkoła Podstawowa nr 10 obchodzi trzydziestolecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczystość "Okruchy historii. XXX lat ostrołęckiej Dziesiątki".

Jubileusz rozpoczęła Masz św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Następnie zaproszeni goście udali się do sali gimnastycznej szkoły gdzie odbyła się uroczysta gala.


Spotykamy się dziś by świętować 30 lat Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. 30 lat istnienia szkoły to już kawałek historii. Szczególnie w dobie tak dynamicznie rozwijającej się technologii i zmieniającej się rzeczywistości. Gdy patrzymy na pożółkłe strony pierwszej kroniki szkolnej, ręcznie pisanej i misternie ozdabianej. Zdajemy sobie sprawę z upływającego czasu. Jak wielkie rzesze uczniów dorasatły w murach ostrołęckiej dziesiątki. Jak wielu absolwentów wyfrunęło stąd w wielki świat. Myślę o niełatwych początkach szkoły, która mieściła się w zaadoptowanych do celów nauczania bloku. Kilkunastoosobowe klasy zajmowały niewielkie sale lekcyjne. Panowała miła rodzina atmosfera. A to wszystko dzięki staraniom pierwszej pani dyrektor Grażynie Krystynie Mierzejewskiej, która piastowała to stanowisko przez 26 lat.
- mówił witając gości dyrektor szkoły, Krzysztof Florczak.

Podczas gali uczniowie placówki zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne w doskonale przygotowanej z tej okazji części artystycznej.

Na zakończenie życzenia z okazji jubileuszu na ręce dyrektora przekazali przybyli na uroczystość przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kuratorium oświaty, związków zawodowych oraz nauczycieli i ostrołęckich placówek oświatowych.

Obecnie SP 10 jest największą szkołą w regionie. W placówce pracuje ponad 100 nauczycieli, którzy uczą ponad 1200 dzieci.