Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dziś świętowano w Ostrołęce

117 wyświetleń • 1 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce zorganizowała dziś uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to jest okazją do podsumowań, wymiany doświadczeń, snucia planów na przyszłość i integracji środowiska.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony ustanowiony został w 1985 roku i jest obchodzony 8 maja. W Ostrołęce uroczystości związane z tym dniem obchodzono w czwartek, 2 czerwca. Spotkanie z tej okazji zorganizowane po raz pierwszy w takiej formie po dwuletniej przerwie wynikającej z pandemii koronawirusa odbyło się w czytelni ostrołęckiej biblioteki. Bibliotekarzy przy okazji ich święta odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych - wiceprezydent Ostrołęki, Anna Gocłowska, przewodniczący komisji kultury, dziedzictwa narodowego i promocji Rady Miasta Ostrołęka, Jacek Łuba, skarbnik powiatu ostrołęckiego, Aldona Kuciej, dyrektor wydziału promocji i rozwoju Starostwa Powiatowego, Katarzyna Grądzka, przedstawiciele biblioteki z Rozóg i ostrołęckiej biblioteki pedagogicznej, Ostrołęckiego Centrum Kultury, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki, Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki i Książek, obecni i emerytowani pracownicy bibliotek działających na terenie powiatu ostrołęckiego.

Spotkanie rozpoczęła Sabina Malinowska, dyrektor ostrołęckiej biblioteki, która wygłosiła referat zatytułowany “Nowe otwarcie bibliotek”. Życzenia do wszystkich obecnych i byłych bibliotekarzy złożyli m.in. obecni goście oraz przedstawicielka SPBiK i przewodnicząca związków zawodowych skupiających bibliotekarzy.

Uroczystość uświetnili swoim występem artyści z Klubu Oczko działającego przy OCK. W programie artystycznym nie mogło zabraknąć utworu “O naszej książnicy” napisanego specjalnie z okazji 80-lecia istnienia ostrołęckiej biblioteki. Autorem słów do utworu jest Kazimierz Dłuski, muzyka to dzieło Piotra Grzyba.