Tłumy na Forum Edukacyjnym w Ostrołęce

189 wyświetleń • 24 marca 2023

TV Ostrołęka
Gdzie do szkoły ponadpodstawowej? Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Jaki wybrać kierunek? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć na Forum Edukacyjnym w Ostrołęce.

24 marca w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyło się „Forum Edukacyjne 2023”, które zgromadziło tłumy ósmoklasistów będących przeddzień wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Celem Forum Edukacyjnego było przybliżenie uczniom VIII klas szkół podstawowych, z terenu miasta Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych, ich kierunków kształcenia w najbliższym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji.

W czasie trwania forum uczniowie mogli odwiedzić stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z ich przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania.

Ponadto swoje usługi z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawiły instytucje zajmujące się tematyką młodzieży. Była też możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.

W trakcie wydarzenia odbyła się również prezentacja sprzętu wojskowego.