Wypadek w Goworówku. Poszkodowana jedna osoba, wśród uszkodzonych jest policyjny radiowóz

263 wyświetleń • 28 marca 2023

TV Ostrołęka
Dziś rano w miejscowości Goworówek doszło do poważnego wypadku. poszkodowana została jedna osoba. Wśród uszkodzonych aut jest policyjny radiowóz, który bezpośrednio nie brał udział w całym zdarzeniu.

Do wypadku doszło po godzinie 8:00 przy wyjeździe z marketu sieci Biedronka w miejscowości Goworówek (gmina Goworowo). W wyniku wypadku poszkodowana została kierująca oplem, która - jak wynika ze wstępnych ustaleń - spowodowała wypadek nie zachowując odpowiedniej ostrożności.

Oprócz opla i mercedes biorących bezpośrednio udział w zdarzeniu uszkodzony został także nieoznakowany radiowóz ostrołęckiej policji. Funkcjonariusze nie odnieśli obrażeń, kierujący radiowozem zdołał wyhamować przed rozbitymi autami, jednak pojazd został uderzony przez odłamki.

Na miejscu pracują funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Ruch odbywa się wyznaczonym przez służby ratunkowe objazdem.

AKTUALIZACJA

Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze policji, kierująca oplem mieszkanka powiatu jadąc od Ostrołęki na wysokości wjazdu na parking Biedronki zamierzała skręcić w lewo na przydrożny parking. W tym celu zatrzymała się a za nią zatrzymał się radiowóz jadący w tym samym kierunku. W pewnym momencie kierująca oplem ruszyła i skręcając w lewo wymusiła pierwszeństwo przejazdu na jadącej w kierunku Ostrołęki kierującej mercedesem. Dodatkowo opel obracając się wokół własnej osi uderzył w stojący na jezdni radiowóz. Na kierującą oplem nałożono mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.