Opuszczona komenda policji w Ostrołęce. Wkrótce do rozbiórki

52 wyświetleń • 8 kwietnia 2022

TV Ostrołęka
Budynki, w których kiedyś mieściła się komenda policji w Ostrołęce, wkrótce czeka rozbiórka. Po raz ostatni spoglądamy na budynki przy ul. Kościuszki, gdzie w planach jest pobudowanie przedszkola. Tym samym ten teren miasta połączy pokolenia, bowiem przedszkole ma sąsiadować z Centrum Aktywności Seniorów. Według naszych czytelników, to dobry pomysł.

Dwa lata temu podczas jednej z sesji rady miasta pojawiło się pytanie o budynki po byłej komendzie policji przy ul. Kościuszki. Kiedyś teren po starej komendzie miał być wydzierżawiony Caritas i miało tam powstać hospicjum. Obecne władze miasta wypowiedziały jednak umowę i mają inny pomysł na tę działkę.

Pojawiła się opcja, by na tym terenie powstało przedszkole. Wówczas była to jedynie sfera planów. Ale wygląda na to, że władze miasta przechodzą do czynów. Jak ostatnio informowaliśmy, ogłoszono bowiem postępowanie na rozbiórkę obiektów budowlanych zlokalizowanych na działkach położonych w Ostrołęce przy ul. T. Kościuszki użytkowanych wcześniej przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce.

Los budynków przy Kościuszki jest przesądzony i zdaje się, że to dobra decyzja, bo są one w kiepskim stanie. Remont nagryzionych przez ząb czasu budowli byłby nieopłacalny, o ile w ógóle możliwy.

W naszej sondzie zapytaliśmy czytelników, czy przedszkole przy Kościuszki to dobry pomysł. Aż 56,73 proc. głosujących popiera działanie władz miasta, uznająć, że nic lepszego w tym miejscu nie dało się wymyślić. 19,59 procent wskazuje, że powinno być tam hospicjum, jak pierwotnie planowano. Kolejne 17,54 procent zaznaczyło odpowiedź, że przedszkole w tym miesjscu to nie jest dobry pomysł. Z kolei 6,14 procent badanych nie ma zdania w tym temacie.

Zobaczcie, jak obecnie wyglądają budynki przy Kościuszki.