Muzyczne spotkanie z Justyną Sieńczyłło

237 wyświetleń • 6 lipca 2022

TV Ostrołęka
"Wojtki Grają" to cykl muzycznych spotkań na osiedlu Wojciechowice. Podczas środowego koncertu (6 lipca 2022 r.) przy ostrołęckiej Kultowni Justyna Sieńczyłło zaprezentowała utwory wykonywane w spektaklach w Teatrze Kamienica. Był też czas na chwilę rozmowy z artystką. Publika - mimo kapryśnej pogody - dopisała.

Justyna Sieńczyłło to aktorka teatralna i telewizyjna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ponad dwie dekady występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego. Laureatka licznych nagród. Obecnie z powodzeniem łączy życie zawodowe, pasję i biznes, będąc współtwórczynią sukcesu Teatru Kamienica. Prywatnie żona Emiliana Kamińskiego, matka dwóch synów – Kajetana i Cypriana.

Podczas spotkania z ostrołęczanami Sieńczyłło śpiewała, ale też opowiadała o swojej pracy, m.in. o nagranej płycie i o tym, czy musical jest dużym wyzwaniem dla aktora.

- Moja mama uważała, że dziewczynka powinna ładnie się poruszać, z gracją, grać na pianinie i znać języki. Tak uważała, miała dwie córki, mnie i moją starszą siostrę Joannę. Ja byłam w szkole baletowej, obie byłyśmy w szkole muzycznej, ja w klasie skrzypiec, ona w klasie fletu, nie poszłyśmy w tym kierunku i dobrze, bo wcale nie jest łatwo muzykom w tym kraju. Śpiewałam i tańczyłam od dziecka. Siostra jest prawnikiem, ale do tej pory umie grać na flecie i ślicznie śpiewa. Talenty artystyczne są, dzięki mamie - wskazywała na spotkaniu przy Kultowni. Kto był, na pewno nie żałuje.

Na koniec padło zaproszenie do Teatru Kamienica i lepszej zachęty, niż występ Justyny Sieńczyłło chyba już nie potrzeba.