II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe

160 wyświetleń • 16 września 2023

TV Ostrołęka
W sobotę 16 września w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce zorganizowano II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe. Impreza zgromadziła miłośników tej formy sztuki z całego regionu.

W programie wydarzenia znalazły się m.in.:

zdjecie 300
spotkania z twórcami komiksów,
warsztaty dla dzieci i dorosłych,
wystawa komiksowa,
konkursy z nagrodami.
Wśród gości imprezy znaleźli się m.in.:

Adam Święcki, autor komiksów "Szkoła dla upośledzonych umysłowo", "Książę Mroku" i "Wojny"
Jakub Topor, autor komiksów "Królowa Śmierci", "Kroniki Miasta" i "Opowieści z Królestwa Cieni"
Maciej Kur, autor komiksów "Wyspa Skarbów", "Pogromca Smoków" i "Opowieści z Dzikiego Zachodu"
Magdalena Kania, autorka komiksów "Opowieść o Księżniczce", "Opowieść o Królu" i "Opowieść o Rycerzu"
Spotkania z twórcami
W trakcie spotkań z twórcami komiksów uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o ich pracy, inspiracjach i procesie twórczym. Adam Święcki, autor takich komiksów jak „Opowieści o rycerzach” i „Kapitan Bomba”, opowiedział o swoich początkach w komiksie i o tym, jak zmieniał się jego styl na przestrzeni lat. Jakub Topor, autor m.in. „Kroniki samuraja” i „Tajemnicy rodu Smoka”, podzielił się z publicznością ciekawostkami o swoich ulubionych komiksach i opowiedział o tym, co najbardziej lubi w tej formie sztuki. Maciej Kur, znany z serii „Zemsta”, „Siła” i „Fenix”, opowiedział o swojej pracy nad komiksami o tematyce historycznej. Magdalena Kania, autorka m.in. „Prawdziwej historii piratki” i „Córki króla”, opowiedziała o tym, jak tworzy komiksy dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty
W trakcie warsztatów uczestnicy mogli nauczyć się rysować komiksy. Pod okiem doświadczonych twórców mogli spróbować swoich sił w różnych technikach, takich jak rysunek tradycyjny, cyfrowy i manga.

Prelekcje
W trakcie prelekcji uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o historii komiksu, jego rodzajach i technikach.

Konkursy
W trakcie imprezy odbyły się konkursy dla fanów komiksu. W konkursie plastycznym uczestnicy mogli stworzyć swój własny komiks. W konkursie wiedzy o komiksie uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące historii, twórców i rodzajów komiksu.

Podsumowanie
II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe były świetną okazją dla fanów komiksu, aby spotkać się z twórcami, poznać nowe tytuły i nauczyć się czegoś nowego. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy chwalili jej organizację i program.

Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tak duże i popularne wydarzenie. To pokazuje, że komiks cieszy się w Ostrołęce dużą popularnością i jest pasją wielu osób.
- mówi Staszek Orłowski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku odbędą się kolejne Ostrołęckie Spotkania Komiksowe.