Wiec poparcia dla Macieja Wąsika w Przytułach Starych

111 wyświetleń • 15 stycznia 2024

TV Ostrołęka
Pogoda tym razem była wyjątkowo niesprzyjająca, ale nie powstrzymało to dużej grupy osób, która przybyła pod więzienie w Przytułach Starych, by manifestować solidarność z osadzonym tam politykiem PiS Maciejem Wąsikiem. Tym razem część demonstrantów dotarła autokarem.

Mimo opadów śniegu, w Przytułach Starych odbył się wiec poparcia dla Macieja Wąsika. Były wiceminister w rządze PiS wciąż jest za kratkami Zakładu Karnego w gminie Rzekuń i może nadal liczyć na wsparcie swojego politycznego środowiska.

W poniedziałkowy wieczór przy więzieniu w powiecie ostrołęckim pojawili się m.in. posłowie Błażej Poboży, Anita Czerwińska, Marcin Grabowski, Janusz Cieszyński, Maciej Małecki czy były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernest Bejda. Była też żona Macieja Wąsika, która odczytała list, jaki do jej męża skierował były sędzia TK Wiesław Johann.

Oprócz stałego przebiegu manifestacji, tym razem nagrywano również program dla Telewizji Trwam. Protest relacjonowała też obecnie druga w Polsce pod względem oglądalności stacja informacyjna - Telewizja Republika, a także TVP Info.