Piesi ryzykanci na ulicach Ostrołęki. Łamią przepisy, stwarzają zagrożenie

54 wyświetleń • 8 sierpnia 2022

TV Ostrołęka
Na odcinku niespełna stu metrów w samym centrum Ostrołęki kilkoro pieszych pokazało, że za nic mają przepisy ruchu drogowego oraz własne bezpieczeństwo. I to na jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście.

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Bogusławskiego w centrum Ostrołęki jest miejscem, gdzie bardzo często dochodzi do niebezpiecznych kolizji i wypadków. Często też z udziałem pieszych. Wielokrotnie opisywaliśmy na łamach naszego serwisu tego rodzaju zdarzenia. Skrzyżowanie to jest na stałe objęte monitoringiem, w rejonie tym też często można spotkać policjantów pilnujących przestrzegania przepisów. Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie świadczące o tym, że działania mundurowych w tym miejscu są potrzebne i powinny być znacznie częstsze.

Dlaczego piesi chodzą jak święte krowy i za nic mają sobie przepisy? Czemu kierowcy są karani, a piesi nie? Nagranie z 3 sierpnia - mając czerwone światło kilka osób przechodzi przez przejście dla pieszych, po czym chwilę później, kolejna sytuacja. Pan najprawdopodobniej rozmawiając przez telefon przechodzi w miejscu niedozwolonym przez ulicę.

- alarmuje nasz Czytelnik.

Refleksję na temat takiego zachowania pieszych pozostawiamy widzom.