Mistrzostwa MKKK w Ostrołęce. Karatecy opanowali halę im. Gołasia

237 wyświetleń • 27 maja 2023

TV Ostrołęka
To były zawody na wysokim poziomie! Jedenaste Mistrzostwa MKKK w karate pokazały, że nie brakuje dzieciaków, którzy chcą aktywnie spędzać czas, ucząc się tej sztuki walki. Sporo już potrafią.

Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin co roku organizuje klubowe mistrzostwa, które w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce gromadzą setki karateków oraz ich wiernych kibiców - rodziców czy dziadków. Nie inaczej było w tym roku. Na trzech matach zawodnicy MKKK toczyli zacięte walki, a później w glorii chwały odbierali zasłużone medale i dyplomy za zajęte miejsca.

Niezwykle ciekawy był początek turnieju, w trakcie którego zobaczyliśmy, że sensei Artur Prusiński ma talent nie tylko do karate, ale jest też uzdolniony muzycznie! Razem z młodymi karatekami wykonał piosenkę.

Trudno zliczyć było, jak wielka jest rodzina MKKK, ale patrząc na sobotnie zawody można śmiało powiedzieć, że karate w regionie ma się dobrze i ma też wielu przyjaciół, do których należą m.in. wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, radny miejski Grzegorz Milewski czy burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk - obecni osobiście podczas turnieju.