Ten manewr kierowcy forda mógł kosztować życie kilku osób

130 wyświetleń • 16 października 2021

TV Ostrołęka
Szaleńcza jazda i niebezpieczne manewry przy wyprzedzaniu w wykonaniu kierowcy forda mogły zakończyć się poważnym czołowym zderzeniem z karetką pogotowia ratunkowego. Do tragedii brakowało bardzo niewiele.

Nagranie szaleńczej jazdy w wykonaniu kierowcy forda, które otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników mrozi krew w żyłach. Zaczyna się od wyprzedzania z prawej strony na tzw. „pasie rozbiegowym”, potem wyprzedzanie przez podwójną linię ciągłą kilka metrów przed jadącą z przeciwka kolumną pojazdów, wśród których jest karetka pogotowia i na końcu gwałtowna zmiana pasa ruchu, już tym razem na właściwy. I to wszystko przy prędkości znacznie odbiegającej od dopuszczalnej w terenie zabudowanym. Takim, niewątpliwie głupim, popisem kierowca forda mocno ryzykował nie tylko swoje życie ale i życie kierowców jadących z przeciwnego kierunku zgodnie z przepisami.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 października około południa na alei Jana Pawła II, tuż za rondem Honorowych Dawców Krwi w Ostrołęce.

Nagranie publikujemy ku przestrodze. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, każdy inny uczestnik ruchu drogowego ma pełne prawo czuć się bezpieczny, a czasem jeden nasz nieostrożny manewr może być tragiczny w skutkach.