Łączą warsztaty kulinarne z lekcją patriotyzmu

41 wyświetleń • 26 czerwca 2022

TV Ostrołęka
Kilkuset przedszkolaków i uczniów ostrołęckich szkół zaproszono do udziału w warsztatach patriotycznych z wątkiem regionalnym. Za nami już pierwsze z zajęć, podczas których dzieci upiekły pyszną kurpiowską przekąskę - fafernuchy na słodko.

Do udziału w zajęciach prowadzonych przez instruktorki ze stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne zaproszono wychowanków miejskich przedszkoli, uczniów klas I - III ze szkół podstawowych oraz podopiecznych funkcjonującego na terenie Ostrołęki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podczas zajęć dzieci samodzielnie lepią fafernuchy na słodko, wykonywane według przepisu z tradycyjnej kurpiowskiej kuchni regionalnej.

To smak naszego dzieciństwa, który dzieciom obecnie także przypadł do gustu. Świeżo wypieczone w trakcie warsztatów, aromatyczne ciasteczka znikają błyskawicznie. Ponadto w ramach zajęć prowadzimy z dziećmi pogadankę na temat polskiego żołnierza i jego roli w społeczeństwie, symboli narodowych.

- mówi Krzysztof Wojdyna, prezes stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

Warsztaty “Kto ty jesteś, Polak mały” to projekt realizowany przez stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, dofinansowany z budżetu Miasta Ostrołęka.