Mikołajki na sportowo w Lelisie

273 wyświetleń • 5 grudnia 2022

TV Ostrołęka
Mikołajki z SKS-em to projekt Szkolnych Klubów Sportowych (operatorem programu jest Instytut Sportu PIB) finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu WHO i PKN Orlen. Łączy w sobie cztery filary - sport, aktywność, zabawę i naukę. Dzieci poprzez uczestnictwo w imprezie mają być zachęcone do zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Konkurencje sportowe, sprawnościowe i wiedzowe sprawiają, że impreza jest atrakcyjna dla uczestników i publiczności, co zobaczyć mogliśmy w Lelisie.

Imprezę otworzył gość specjalny: wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski, który był gorącym zwolennikiem tego, by "Mikołaj z SKS-em" dotarł na Kurpie. A razem z Mikołajem dotarły znakomite reprezentantki polski w różnych dyscyplinach sportu:

Agnieszka Kobus-Zawojska – polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy
Urszula Włodarczyk – polska lekkoatletka, w latach 1991–2000 czołowa wieloboistka świata. Trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali.
Patrycja Adamkiewicz – polska zawodniczka taekwondo. Medalistka mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady. Olimpijka z Tokio
Emilia Ankiewicz – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki. Olimpijka z Rio de Janeiro 2016.

Nie mogło zabraknąć także znakomitych sportsmenek związanych z gminą Lelis: lekkoatletki Magdaleny Bokun, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w skoku w dal, zawodniczki karate Julity Sęk, a także Justyny Niedzwieckiej - kurpiowskiej mistrzyni sztangi.

- Infrastruktury sportowej jest dużo. Są boiska, są stadiony, są sale gimnastyczne, orliki. Ważne, aby one były tętniące zawodami. Bardzo dziękuję klubom SKS, pracownikom Instytutu Sportu za aktywność i za ten program - mówił wiceminister Czartoryski w Lelisie.

Do Lelisa trafiła też wystawa przedstawiająca najpiękniejsze chwile polskiego sportu. Ma ona zostać w tym miejscu na dłużej.