MazoPiknik w Ostrołęce. Świetna zabawa i moc atrakcji

52 wyświetleń • 23 lipca 2022

TV Ostrołęka
Ostrołęka znalazła się wśród kilku mazowieckich miast objętych tegoroczną trasą MazoPikniku. To doskonałą okazja do dokładniejszego poznania Mazowsza i wszelkich walorów tego regionu Polski, od zabytków przez atrakcje turystyczne i charakterystyczne smaki. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych, warto więc dziś wybrać się na nadnarwiańskie błonia.

Organizatorem MazoPikniku jest samorząd Województwa Mazowieckiego. Pikniki odbywają się w dużych miastach (najczęściej byłych miastach wojewódzkich sprzed reformy administracyjnej w latach 90-tych ubiegłego wieku). W ramach pikniku tworzone jest swego rodzaju rozrywkowo-edukacyjne miasteczko z wieloma atrakcjami dla mieszkańców.Zachęcam do tego, żebyście Państwo w sposób praktyczny podeszli do tego pikniku i skorzystali z tego wszystkiego, co tu się znajduje. Mamy miasteczko zdrowia, gdzie możemy przeprowadzić badania profilaktyczne (...) Znajdujemy się nad Narwią, to wspaniałe miejsce, mamy piękną pogodę, korzystajmy z tego.
mówił przedstawiciel organizatora, Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego oficjalnie otwierając MazoPiknik w Ostrołęce.

Wśród wielu atrakcji, które czekają na pikniku są m.in. ciekawe konkurencje rodzinne, konkursy dla najmłodszych, stoiska z smakowitymi przekąskami, pyszna kawa, miody. Bez opuszczania Ostrołęki można wirtualnie zwiedzić kilka mazowieckich muzeów, zamków i innych atrakcji turystycznych. Można też, co szczególnie podkreślano podczas oficjalnego otwarcia pikniku, zasięgnąć porad profilaktycznych czy wykonać podstawowe badania. Część piknikowa trwać będzie jeszcze do godziny 18:00. Od 18:00 rozpocznie się plenerowa potańcówka o potem kolejna ciekawa atrakcja - tzw Silent Disco.