Program wyborczy KNP: „Nie serwujemy kiełbasy wyborczej ze względu na szacunek dla naszych wyborców

589 wyświetleń • 30 października 2014

TV Ostrołęka
Kandydaci do Rady Miasta oraz ubiegający się o mandat prezydenta Ostrołęki, Dalibor Mieszczyński startujący z list Komitetu Wyborczego Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke zaprezentowali swój program wyborczy.

Konferencja prasowa poświęcona prezentacji programu wyborczego Kongresu Nowej Prawicy odbyła się w czwartek, 30 października. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Dalibor Mieszczyński, Dorota Andrzejczyk, Mariusz Nurczyk, Jakub Żmudziński i Michał Kacprzak.

- Jesteśmy prawdziwi w ty co mówimy i robimy. Staramy się nie składać pustych obietnic. O tym najlepiej świadczy nasz program wyborczy. Nie znajdziecie tu państwo wielkich inwestycji, które są tak naprawdę typową kiełbasą wyborczą. Nie ma w nim przysłowiowych misiów na miarę naszych czasów. Takich obietnic w naszym programie wyborczym nie składamy bo mierzymy siły na zamiary. Nie chcemy oszukiwać w ten sposób naszych wyborców ze względu na szacunek jakim ich darzymy – mówił podsumowując program wyborczy lider Kongresy Nowej Prawicy w Ostrołęce, Dalibor Mieszczyński.

Poniżej publikujemy program wyborczy KW Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

1. Szkolnictwo
- Konsultacje z dyrektorami szkół, radami rodziców, oraz uczniami w związku z wprowadzeniem bonu oświatowego. Pieniądze szły by za uczniem, szkoły zarządzane byłyby przez stowarzyszenia i fundacje, co spowodowałoby większą konkurencję oraz wzrost jakości kształcenia. (Pomysł działa w Jarocinie)
- Wydział Oświaty UM będzie pełnić w mniejszym stopniu funkcję kontrolną, a w większym doradczą. Jego zadania skupiają się głównie na pomocy w pozyskiwaniu przez szkoły środków zewnętrznych oraz nawiązywaniu współpracy z zakładami pracy oraz firmami, dla lepszego dostosowania nauczania do potrzeb rynku pracy.

2. Opieka socjalna
-Zlecanie jak największej ilości zadań organizacjom pozarządowym, co spowoduje oszczędności oraz najlepszą możliwą efektywność w wydawaniu środków
- Sprzedaż jak największej ilości mieszkań komunalnych ich obecnym właścicielom po przystępnej cenie – właściciel mieszkania zadba o nie najlepiej.

3. Administracja
-Optymalizacja zatrudnienia w urzędach – KNP nie jest przeciwna urzędnikom, urzędnicy mają zarabiać bardzo dobrze, jednak ich praca musi być maksymalnie efektywna
-Redukcja etatów kierowniczych w instytucjach miejskich wykazujących przerost zatrudnienia
- Zwiększenie ilości samodzielnych stanowisk w urzędach, przy jednoczesnej redukcji referentów. Za powierzone zadania będzie odpowiadać konkretna osoba, z uwagi na częste zjawisko „kiedy odpowiedzialnych jest wielu, nie jest odpowiedzialny nikt”
- Zmiana godzin pracy urzędów, aby umożliwić załatwianie spraw osobom kończącym pracę po 18:00.
- Motywowanie urzędników do lepszej pracy, poprzez konkursy na najlepsze pomysły usprawnień w działaniu urzędów, ponieważ nikt nie usprawni lepiej wykonywania swoich zadań niż sami urzędnicy.

4. Przedsiębiorczość i rozwój
- Zwiększenie do maksimum ilości koncesji na sprzedaż alkoholu
-Współpraca z sąsiednimi gminami na rzecz zwiększenia ilości miejsc pracy
- Realna promocja Ostrołęki oraz regionu

5. Bezpieczeństwo
- Konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Straży Miejskiej
- Utworzenie „lokalnego NSR” we współpracy z organizacjami pozarządowymi, spełniającego również funkcje nieistniejącej w Ostrołęce Obrony Cywilnej.
- Wspieranie inicjatyw proobronnych oraz rozwijanie programu klas mundurowyc
- Wspieranie organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa

6. Infrastruktura
- Naprawa infrastruktury drogowe
- Lobbing na rzecz budowy obwodnicy Ostrołęki oraz trzeciego mostu
- Wymóg dwuzmianowości dla prac drogowych dla usprawnienia i przyśpieszenia inwestycji
- Partycypacja wspólnot mieszkaniowych w kosztach remontów chodników i niektórych dró
- Likwidacja strefy płatnego parkowania
- Zwiększenie ilości ścieżek rowerowych
7. Budże
- Dążenie do likwidacji zadłużenia miast
- Kontynuacja polityki niskich podatków
- Dążenie do zakazu uchwalania budżetu z deficytem