Nowowiejski Memoriał Sportowy. Ku pamięci Krystiana Żyłko

208 wyświetleń • 16 lipca 2022

TV Ostrołęka
Ważnym elementem memoriału był oczywiście turniej piłki nożnej. Pięcioosobowe drużyny, w każdej co najmniej dwa pokolenia rodzinne i zacięta, sportowa rywalizacja. Emocji nie brakowało, wszystko oczywiście w duchu fair play.

Sołtys Nowej Wsi Wschodniej Tomasz Chrzanowski wyróżnił najmłodszego i najbardziej doświadczonego zawodnika. Tytuł najlepszej bramkarki całego turnieju trafił do Natalii Drężewskiej, tytuł najlepszego zawodnika zdobył Patryk Drężewski. W finale Rozworzaki pokonali Dream Team 2:0. Trzecie miejsce w turnieju zdobyła rodzina Drężewskich.

Ale nie tylko samą piłką nożną żyje człowiek. Była ścianka wspinaczkowa, dmuchańce dla dzieci, ognisko i pyszne dania z grilla serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, a także elementy edukacyjne - np. nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Sporo frajdy wszystkim sprawił mini festiwal kolorów z proszkami holi.

Cała impreza odbywała się w hołdzie śp. Krystianowi Żyłko, utalentowanemu piłkarzowi ULKS Ołdaki, który zmarł w tragicznych okolicznościach w 2020 roku. Lokalna społeczność wciąż o nim pamięta, czemu dała wyraz właśnie przy okazji tej imprezy.