Koncert "Kolęda Przetrwania" w Ostrołęce

181 wyświetleń • 14 stycznia 2024

TV Ostrołęka
W sobotę, 13 stycznia, w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce odbył się koncert „Kolęda przetrwania” zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystąpili w nim artyści zespołu Zagan Acoustic, którzy wykonali zarówno tradycyjne kolędy, jak i te, które powstały w czasie II wojny światowej i okupacji.

Wykonawcy zaprezentowali się w sposób profesjonalny i pełny emocji. Ich śpiew poruszył serca słuchaczy, którzy aktywnie włączyli się w śpiew kolęd. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych aranżacji kolęd, a wśród nich m.in. również kolędy obozowe i okupacyjne

Koncert „Kolęda przetrwania” był okazją do zadumy nad znaczeniem świąt Bożego Narodzenia w trudnych czasach. Było to również ważne wydarzenie edukacyjne, które przybliżyło słuchaczom historię Polski i losy Polaków w czasie II wojny światowej.

W ramach koncertu „Kolęda przetrwania” w Ostrołęce zaprezentowana została również wystawa „Stutthof idzie! Ewakuacja więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof 25 stycznia – 12 marca 1945 roku”. Wystawa przygotowana została wspólnie z Muzeum Stutthof w Sztutowie i przedstawiała historię ewakuacji więźniów obozu Stutthof w 1945 roku.