Osiedle Centrum żegna lato. Pogoda nie zdołała popsuć zabawy

206 wyświetleń • 11 września 2022

TV Ostrołęka
Mimo niesprzyjającej aury zabawa na pożegnanie lata na osiedlu Centrum trwa w najlepsze! Festyn przeniesiono do pobliskiej szkoły i to wystarczyło, by zagrać pogodzie na nosie.

Plenerowy piknik przygotowany przez Radę Osiedla Centrum przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową o takiej samej nazwie zaplanowany kilka tygodni wcześniej zawisł na włosku, gdy organizatorzy spojrzeli o poranku w prognozę pogody. Miało padać przez większą część dnia, co rzutowało na sens rozstawiania dmuchanych zjeżdżalni, czyli głównej atrakcji całego festynu. Wtedy z pomocą przyszła funkcjonująca na terenie osiedla szkoła z dużą halą sportową. Dzięki uprzejmości dyrekcji III LO i władz miasta cały festyn, ze wszystkimi przygotowanymi atrakcjami przeniesiono do hali, gdzie w komfortowych warunkach dzieci mogły wyszaleć się do woli.

Festyn uświetnili swoimi występami m.in. wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 9. Z kolei dzięki zaangażowaniu Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce, każdy z uczestników mógł przeobrazić się w dowolną, wybraną przez siebie postać z bajki. Stoisko z charakteryzacją również robiło furorę wśród najmłodszych (i nie tylko).

Organizatorzy zadbali również o poczęstunek. Dzięki sponsorom można było skosztować gorących kiełbasek z grilla, a każde z dzieci otrzymało pyszny, słodki smakołyk.