Oficjalne otwarcie sezonu na morsowanie w Ostrołęce.

166 wyświetleń • 22 października 2023

TV Ostrołęka
Ostrołęckie morsy wbrew przeszkodom rozpoczęli dziś oficjalnie i z przytupem sezon na zimowe kąpiele w rzece. Rozgrzewkę zapewniła im m.in. specjalnie dla nich przygotowana piosenka. Posłuchajcie, jak brzmi.

W niedzielę, 22 października na plaży miejskiej w Ostrołęce odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu na morsowanie. Specjalnie z tej okazji przygotowano piknik z wieloma atrakcjami. Zabawę morsów próbowała popsuć deszczowa pogoda. Mało skutecznie, bo te osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału w wydarzeniu nie wystraszyły się deszczu i licznie zgromadzili się na rozgrzewce. Wśród uczestników z Ostrołęki i okolic były także zaprzyjaźnione grupy m.in. z Ostrowi Mazowieckiej i Łomży.

Organizatorom udało się zrealizować większość z zaplanowanego programu wydarzenia. A najważniejszy punkt - wspólna kąpiel w Narwi sprawiała morsom wiele frajdy. Wcześniej przeprowadzono grupową rozgrzewkę. Morsy ćwiczyły i podskakiwały w rytm specjalnie dla nich przygotowanej piosenki. Rytm disco i krzepiący tekst z pewnością nie raz usłyszymy podczas tegorocznego sezonu.

Po pierwszej w tym roku kąpieli w chłodnej rzece morsy mogły skorzystać z czekającej na miejscu sauny, gorącego jacuzzi i bani. Dla każdego z uczestników przewidziano również rozgrzewający posiłek.

Po rozpoczęciu sezonu przez kilka kolejnych miesięcy morsy będą się spotykały regularnie w każdy weekend.