Bayera, Mamzel i inni na koncertowej części odpustu św. Anny w Kamiance

253 wyświetleń • 31 lipca 2022

TV Ostrołęka
Gorąca atmosfera panująca dziś podczas części artystycznej odpustu św. Anny w Kamiance zwyciężyła z deszczową aurą. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, publiczność licznie zgromadziłą się przed plenerową sceną by bawić się z gwiazdami disco.

Odpust św. Anny odbywający się w Kamiance (gmina Rzekuń) jest jedną z największych tego typu imprez w regionie. Pierwsza, oficjalna część uroczystości odbyła się w niewielkim miejscowym kościele. Z uwagi na padający obficie deszcz zrezygnowano z tradycyjnej procesji wokół świątyni.

Istniało też duże ryzyko, że podobna aura będzie panowałą podczas imprezowej części odpustu. Mimo deszczowych chmur wiszących nisko nad plenerową sceną, gdzie miały odbyć się koncerty, publiczność coraz liczniej zaczęła zjeżdżać na miejsce. Im bliżej występu gwiazdy wieczoru, tym większy tłum bawił się pod sceną.

Do udziału w części artystycznej odpustu zaproszono Orkiestrę Kurpiowską, słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół The OrchestRose, grupę Mamzel oraz - jako gwiazdę wieczoru - zespół Bayera. Imprezę zakończy potańcówka pod gwiazdami z DJ-em.