Pożar sortowni śmieci w Ostrołęce!

123 wyświetleń • 8 września 2016

TV Ostrołęka
Trwa gaszenie pożaru sortowni śmieci MPK przy ul. Przemysłowej. Kłęby dymu unoszą się nad miastem, widoczne są nawet z odległości kilku kilometrów od Ostrołęki.

Pożar w sortowni śmieci przy ulicy Przemysłowej wybuchł około godziny 18:00. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się pierwsze zastępy strażackie. Jak udało nam się ustalić, do akcji gaśniczej zadysponowano łącznie 11 zastępów JRG PSP Ostrołęka i OSP. Ogień pojawił się na stercie zmielonych śmieci składowanych pod lekką, zadaszoną konstrukcją, którą także objęły płomienie. Słup gęstego, czarnego dymu widoczny był z odległości kilkunastu kilometrów od miejsca pożaru.

Obecnie sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie pożaru i przeszukiwanie terenu pod kątem innych zarzewi ognia.

-  Na miejsce zadysponowano łącznie 11 zastępów straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar rozdrobnionych śmieci na składowisku. Podano prądy wody w natarciu na palącą się powierzchnię a także w obronie sąsiednich budynków - poinformowała nas st. kpt. Marta Kacprzycka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Za informację i pierwsze fotografie dziękujemy czytelnikowi Pawłowi.