50. urodziny proboszcza z Baranowa. Grała orkiestra, śpiewał... wójt

190 wyświetleń • 11 września 2022

TV Ostrołęka
9 września ks. Szymon Pieńkowski, proboszcz parafii w Baranowie, skończył 50 lat. Z tej okazji wójt gminy Henryk Toryfter podczas odbywających się w niedzielę dożynek złożył mu najserdeczniejsze, śpiewające życzenia.

Ksiądz Szymon, z okazji okrągłego jubileuszu, ufundował dla mieszkańców grochówkę, był też okolicznościowy tort. Wszystko podczas dożynek, więc był to dodatkowy powód do świętowania.

- Księże proboszczu, życzymy ci dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. W życiu osobistym, pracy duszpasterskiej i działaniach, które podjąłeś. Trochę ryzykownie, ale jak pięknie. Życzymy ci sukcesów w dziele, które wykonujesz na rzecz naszej świątyni, pięknie nabiera nowego blasku - powiedział wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter, po czym orkiestra odegrała "sto lat", a wójt sam chwycił za mikrofon i odśpiewał pochwalną pieśń na rzecz księdza proboszcza. Trzeba przyznać, że głos wójt ma jak dzwon - może nawet widać potencjał do kościelnego chóru?

Pozostaje tylko dołączyć się do tak pięknie wykonanych życzeń, tym bardziej, że księdza Szymona pamiętają z pewnością także mieszkańcy Ostrołęki, bowiem w przeszłości służył on w parafii pw. Zbawiciela Świata.