Puchar ZPRP Młodzików: Diament Ostrołęka - Piotrkowianin

375 wyświetleń • 21 maja 2022

TV Ostrołęka
Mecz z Piotrkowianinem miał wyłonić drużynę, która zagra o 5. miejsce w turnieju. Stawka była duża i obie ekipy zdawały sobie z tego sprawę, licząc na wygraną. Po dwóch minutach to jednak Diament prowadził 3:0, a to wszystko dzięki udanym rzutom Macieja Minoty, Gabriela Bieńka i Rafała Jędrzejewskiego. Szybko zdobyte trzybramkowe prowadzenie udało się utrzymywać (11:8), a w końcówce pierwszej części meczu Diament włączył jeszcze wyższy bieg, dorzucając do przewagi drugie tyle. Syrena końcowa zwiastująca "half-time" zabrzmiała przy stanie 15:9 dla ostrołęczan.

W drugiej połowie wynik udawało się utrzymać (22:16) i spora w tym zasługa dobrze broniącego Adama Głażewskiego. Młody bramkarz Diamentu świetnie spisywał się między słupkami, broniąc nawet w efektowny sposób strzał z rzutu karnego (co zobaczyć można na naszym nagraniu). Jego koledzy z pola również spisywali się nieźle. Dwie ostatnie bramki dla Diamentu dorzucił Bartosz Szelkowski, a wynik końcowy to 29:24.

W niedzielę o 10:30 w hali im. Gołasia Diament zagra z Kusym Kraków, który wygrał 32:31 z Czarnymi Olecko.

Diament Ostrołęka - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:24 (15:9)
Diament Ostrołęka (obok nazwiska liczba bramek): Filip Mulawka, Jakub Gotlib, Kacper Żebrowski 4, Krzysztof Minota 1, Maciej Minota 5, Bartosz Szelkowski 6, Filip Aleksiejuk, Gabriel Bieniek 5, Adam Głażewski, Kamil Podolak 1, Eryk Pawłowski, Rafał Jędrzejewski 4, Maksymilian Sienkiewicz, Seweryn Sypiański 3, Wiktor Damięcki, Bartosz Czartoryski.